KURSUSED

Põhikursus (Student Course)

Osalejad

Kursusel võivad osaleda tervishoiutöötajate registris registreeritud õed, kes on huvitatud oma teadmiste laiendamisest hulgitraumaga patsiendi käsitlemisel. Kasuks tuleb varasem töökogemus anesteesia, intensiivravi või erakorralise meditsiini valdkonnas.

Kursusel võib osaleda maksimaalselt 16 inimest. Kursuse maht on 4 EAP (104 tundi, sh 24 kontakttundi ja 80 tundi iseseisvat tööd). Kursus kestab 3 päeva. Kursusele registreerumine toimub ATCN Estonia kodulehel.

Tasu

Kursuse tasu on 400 €, mis sisaldab õppematerjale, lõunasööki ja suupisteid. Majutuse ja transpordi eest vastutab kursusel osaleja ise.

Kursuse tasu peab olema makstud enne kursuse algust. Kursuse materjalid saab osaleja kätte Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist vähemalt neli nädalat enne kursuse algust; materjale on võimalik kokkuleppel saata ka osaleja töökohta.

 

Täiendkursus (Update course)

Sihtrühm

ATCN täiendkursus (Update Course) on suunatud kõigile neile õdedele, kes on põhikursuse (Student Course) juba läbinud. Kuna ATCN kursuse läbimist tõendav tunnistus kehtib 4 aastat, võivad osalejad läbida ka täiendkursuse nelja aasta jooksul. Kursuse läbimise järgselt pikendatakse tunnistuse kehtivust jälle nelja aasta võrra.

Kursuse sisu

Kursus koosneb lühikesest teoreetilisest osast, kus tutvustatakse muuhulgas ka kõiki uuendusi ATCN ja ATLS programmides ning praktikumidest. Kursuse lõpus toimub kirjalik eksam ja kontrollpraktikum. Kursus ja eksamid toimuvad eesti keeles. Kursuse kestuseks on 1 päev.

Kursuse materjalid

Ettevalimistumiseks saavad osalejad kehtiva ATCN manuaali (inglisekeelne) ja kehtivad ATLS manuaali (inglisekeelne) ning eeltesti (eesti keeles).

Kursuse tasu

Kursuse tasu ja õppegrupi suurus on kokkuleppeline. Kursuse tasu sisaldab kursuse materjale ja lõunasööki.